Showbiz

Kanye West publikon reklamën e parë elektorale

Foto: AP/Associated Press
 

Reperi Kanye West e ka lansuar reklamën e parë të fushatës së tij për t’u zgjedhur president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në zgjedhjet e 3 nëntorit. Megjithëse shanset për të fituara i ka minimale, West ka vendosur që përmes kampanjës së tij zyrtare të fokusohet në familje dhe religjion.

Reperi 43-vjeçar i cili e nisi fushatën elektorale në muajin korrik, me postimin e disa deklaratave të çrregullta në rrjetet sociale, është pjesë e votimit zyrtar në disa shtete të Amerikës, por nuk ka asnjë shans për t’i fituar këto zgjedhje, transmeton Koha.