Showbiz

Pas 25 vjetësh, “Queen” kryeson listat muzikore

 

Grupi i rokut “Queen” u është rikthyer majave të listave muzikore për herë të parë që prej vitit 1995. Albumi koncertual i bendit “Live Around The World” la prapa vetes pop-bendin “Blackpink” dhe ishanëtaren e “Spice Girls”, Melanie C, duke zënë vendin e parë. Në përgjithësi është e dhjeta herë që “Queen” është pozicionuar në vendin e parë dhe hera e parë për këngëtarin amerikan Adam Lambert, i cili u bë pjesë e grupit më 2011. 

“Numër një – numri im i preferuar”, ka thënë bateristi Roger Taylor. “Është ende emocionuese. Më vjen mirë që njerëzit po kënaqen me këtë album kaq shumë”, ka shtuar Lamberti. “Fakti se mund të festojmë për muzikën ikonike të grupit “Queen”, për gjithë këta vjet, është e pabesueshme”.