Showbiz

Harrison Ford e ka qujtuar Chadwick Bosemanin një hero dhe person frymëzues

 

Aktori veteran, Harrison Ford së fundmi e kujtoi ish-kolegun e tij Chadwick Boseman, i cili vdiq javën e kaluar nga kanceri në moshën 43-vjeçare. Ford e quajti atë një person frymëzues si dhe një hero të gjeneratës së tij.

Dyshja kishte luajtur së bashku në filmin e vitit 2013 me titull “42”, transmeton Koha.