Showbiz

Adele kritikohet për pamjen e saj të fundit

Adele kritikohet për pamjen e saj të fundit
 

Ylli i njohur i muzikës, Adele shkaktoi debate të shumta në rrjetet sociale gjatë ditës së diel, pas postimit të një fotografie në Instagram ku ajo shfaqet me një stil flokësh afrikan të njohur si ‘Bantu’, bluzë të shkurtër me ngjyrat e flamurit të Jamaicas dhe veshje karnavali të njohura në kulturën e Afrikës dhe Karaibeve.

“Urime festën ‘Notting Hill Carnival’ londinezët e mi të dashur,” kishte shkruar këngëtarja në mesazhin e saj, duke iu referuar kështu karnavalit të dytë më të madh në botë, i cili zakonisht mbahet më 30 dhe 31 gusht në rrugët e Londrës.