Showbiz

“Bad Guy” nga Billie Eilish ishte kënga më e shitur e vitit 2019

 

Sipas llogarive të reja të lëshuara nga Federata Ndërkombëtare e Industrisë Fonografike, u zbulua se kënga “Bad Guy” nga ylli 18-vjeçar i muzikës, Billie Eilish, është blerë, shkarkuar dhe shpërndarë më së shumti gjatë vitit 2019.

Pas saj në këtë listë renditen, Lil Nas X me “Old Town Road”, Shawn Mendes dhe Camila Cabello me “Senorita”, Post Malone me hitin “Sunflower” dhe Ariana Grande me këngën “7 Rings”, transmton Koha.