Showbiz

John Prine vdiq nga koronavirusi në moshën 73-vjeçare

John Prine vdiq nga koronavirusi në moshën 73-vjeçare

Kantautori legjendar amerikan, John Prine, ka vdekur të martën nga komplikimet e shkaktuara nga koronavirusi, kjo pasi i kishte kaluar 13 ditë nën kujdesin intensiv në qendrën spitalore “Vanderbilt University”, në Tennessee. Ai ishte 73-vjeçar.

Akademia e Incizimeve e ka lëshuar një komunikatë për media ku thuhej: “Sikurse publiku mbarëbotëror, edhe ne jemi të pikëlluar me vdekjen e këngëtarit dhe tekst-shkruesit të muzikës folk dhe country, John Prine. Shprehim ngushëllimet më të thella për më të dashurit e tij.”