Showbiz

J.K. Rowling e famshmja e radhës që i ka mbijetuar koronavirusit

J.K. Rowling e famshmja e radhës që i ka mbijetuar koronavirusit
 

Autorja e librave “Harry Potter”, J.K. Rowling, të hënën e bëri të ditur lajmin se është shëruar nga COVID-19, dy javë pasi dyshonte se është prekur nga kjo sëmundje vdekjeprurëse.

“Për dy javë i kam pasur të gjitha simptomat e koronavirusit, ani pse nuk arrita të testohesha. Por tani jam shëruar plotësisht dhe doja t’i ndaja me ju disa teknika të cilat m'i kanë rekomanduar mjekët. Nuk kushtojnë asgjë, nuk kanë efekte anësore, por mund t’iu ndihmojnë juve dhe më të dashurve tuaj, sikurse më kanë ndihmuar mua,” kishte deklaruar Rowling përmes një postimi në Twitter.