Showbiz

Princesha Beatrice i ndryshoi planet e dasmës për shkak të pandemisë së koronavirusit

Princesha Beatrice i ndryshoi planet e dasmës për shkak të pandemisë së koronavirusit

Princesha 31-vjeçare e familjes mbretërore britanike, Beatrice, e cila është vajza e Princit Andrew dhe mbesa e Mbretëreshës Elizabeth, planifikohej të martohej me të fejuarin Edoardo Mapelli Mozzi, më 29 maj në pallatin St James, derisa festa private besohej se do të zinte vend në pallatin Buckingham.

Por, për shkak të pandemisë së koronavirusit e cila e ka pushtuar botën, Beatrice dhe Edoardo, kanë vendosur t’i ndryshojnë planet e tyre, transmeton Koha.