Showbiz

Yjet e filmave, të prekur me koronavirus

Descriptive Text

Ndërsa koronavirusi përhapet në të gjithë globin, Hollywoodi po merr një goditje të rëndë pasi disa nga yjet e tij janë diagnostikuar me këtë sëmundje.

Midis filmit dhe televizionit, një pjesë e aktorëve kanë njoftuar se kanë dalë pozitiv në testin për koronavirus dhe kanë hyrë në izolim.

Ja një vështrim në yjet që kanë dalë pozitivisht me COVID-19 mes shpërthimit global, transmeton KP.

Tom Hanks

Aktori 63-vjeç zbuloi se doli pozitivisht në testin për koronavirusin ndërsa ishte në Australi për të xhiruar një film.

Që atëherë, ai u ka ofruar fansave disa azhurnime për gjendjen e tij, duke siguruar se ai është kujdesur mirë dhe duke i nxitur ata të jenë të zellshëm dhe proaktivë.

Rita Wilson

Rita Wilson, 63- vjeç, gruaja e Hanks, gjithashtu u sëmurë me burrin e saj. Ajo duket në gjendje të mirë shpirtërore ndërsa po qëndron në karantinë.

Idris Elba

Njoftoi të hënën se doli pozitiv me koronavirusin pavarësisht se nuk kishte simptoma.

Që atëherë, aktori 47-vjeçar ka aktualizuar fansat e tij, duke thënë se po "ndihet mirë", dhe duke u kërkuar atyre të përkujdesen për veten.

Kristofer Hivju

I njohur për rolin në "Game of Thrones", Kristofer Hivju, 41-vjeç, i tregoi botës për diagnozën e tij me COVID-19 të hënën.

Në një postim në Instagram, ai shpjegoi se është me "shëndet të mirë" dhe u ka kërkuar fansave që "të jenë të kujdesshëm dhe të lajnë duart", si dhe të ruajnë distancën e duhur midis tyre dhe të tjerëve.

Olga Kurylenko

Vajza e agjentit James Bond në "Quantum of Solace", Olga Kurylenko, 40-vjeç, njoftoi kohët e fundit se doli pozitive me koronavirus.

Aktorja shpjegoi se asaj i ishte refuzuar një shtrat spitali pasi objekti ishte i plotë në mes të krizës.

Rachel Matthews

Aktorja e re Rachel Matthews, 26, zbuloi se është në mesin e atyre që vuajnë nga koronavirusi. Në një përpjekje për të ndihmuar të tjerët të identifikojnë virusin, aktorja e "Frozen II" ndau një afat kohor të simptomave të saj, duke thënë se gjërat filluan me një "dhimbje të fytit, lodhje dhe dhimbje koke", para se të kishte ethe, dhimbje trupi dhe kollë të thatë.