Showbiz

Thomas Markle thotë se ndihet i turpëruar nga vajza e tij Meghan dhe Princi Harry

Thomas Markle thotë se ndihet i turpëruar nga vajza e tij Meghan dhe Princi Harry

Thomas Markle, babai i dukeshës së Sussexit, Meghan Markle, ka thënë në një intervistë të hënën më 27 janar, se është i gatshëm të përballet me vajzën e tij në gjykatë, dhe se ajo me bashkëshortin, Princin Harry, e kanë lënduar Mbretëreshën Elizabeta e Dytë duke u larguar nga obligimet zyrtare të familjes mbretërore, transmeton Koha.net.

“Mendoj se me veprimin e tyre, ata e kanë lënduar tej mase Mbretëreshën, por edhe gjithë familjen mbretërore. Thjeshtë, gjërat nuk funksionojnë kështu. Jam paska i turpëruar për ta, dhe më vjen shumë keq për Mbretëreshën Elizabeta,” citohet të ketë thënë Thomas Markle për emisionin “Good Morning Britain” të kanalit “ITV”.