Showbiz

Dua Lipa e ftuar speciale në “Sanremo 2020”

Dua Lipa e ftuar speciale në “Sanremo 2020”
 

Pas lajmit se Alketa Vejsiu do të jetë bashkë prezantuese e festivalit të këngës në Sanremo, duket se festivali më i vjetër në Evropë, njëherësh një nga më prestigjiozët në këtë kontinent, do ta ketë më të madhe se kurrë prezencën e shqiptarëve në edicionin e sivjetmë.

Sipas mediave të huaja dhe atyre italiane, bëhet e ditur se edhe një tjetër emër i njohur shqiptar, që do të jetë e ftuar speciale në “Sanremo 2020”. Fjala është për këngëtaren kosovaro-britanike, me renome botërore, Dua Lipa.