Showbiz

Dua Lipa edhe sivjet merr pjesë në “Sunny Hill”, por nuk këndon

Dua Lipa edhe sivjet merr pjesë në “Sunny Hill”, por nuk këndon
 

Alban Kastrati nga “Sunny Hill Festival” ka konfirmuar se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, do të qëndrojë për një periudhë të shkurtër kohore në Kosovë gjatë edicionit të sivjetmë të festivalit, por jo si performuese.

Ai në Express të KTV-së ka thënë se Lipa do të vijë në Kosovë për t’u marrë me çështjet e fondacionit “Sunny Hill” dhe se nuk dëshiron të humbë netët e festivalit. Sipas tij, Lipës i ka mbetur hatri që në edicionin e shkuar nuk kishte arritur të shijonte natën e tretë të festivalit ku kishte performuar DJ Martin Garrix.