Kthimi në vitet pesëdhjetë gjatë Javës së modës në Paris

Kthimi në vitet pesëdhjetë gjatë Javës së modës në Paris

03 March 2019 10:44

Kultura e të rinjve e viteve pesëdhjetë ka qenë elementi qendror i sfilatës së veshjeve të Christian Dior, gjatë Javës së modës në Paris, derisa të shumtë kanë qenë disenjatorët që kanë përkujtuar njeriun, mungesa e të cilit është vërejtur më së shumti gjatë kësaj jave, drejtorit të ndjerë kreativ të “Chanelit”, Karl Lagerfeldit. 

Nëntë ditët e sfilatave në Paris, që kanë nisur mbrëmjen e së hënës, me prezantimin e veshjeve të brendeve të reja, përfshirë “Jacquemusin” e Francës, vijnë pas Javës së modës në New York, Londër dhe Milano, shkruan sot Koha Ditore.

Në to prezantohen veshjet më të reja dhe trendët që do të mbizotërojnë gjatë vjeshtës dhe dimrit të ardhshëm. E tërë vëmendja në Francë do t’i kushtohet debutimit të disenjatorëve të shtëpisë së modës “Lanvin”, që po mundohet ta bëjë dallimin me pronarin e ri kinez, firmën “Fosun”, ashtu si edhe të shtëpisë “Nina Ricci”. 

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme