Showbiz

Dua Lipa thotë se garon vetveten, fton fansat ta votojnë në Brit Awards

 

Këngëtarja me renome botërore e origjinë nga Kosova, Dua Lipa, ka siguruar 4 nominime në Brit Awards 2018.

Këngëtarja 23 vjeçare është nomimuar në dy kategori. Por në secilën prej kategorive, atë të “British Video” dhe “British Single”, konkurron me dy këngët e saj “IDGAF” dhe “One Kiss” në bashkëpunim me Calvin Harris.