Florinda Kajtazi, kosovarja që u shpall Miss New York USA 2019

Florinda Kajtazi, kosovarja që u shpall Miss New York USA 2019

21 January 2019 22:09

Një bukuroshe shqiptare është shpallur Miss New York USA 2019.

Ishte Florinda Kajtazi ajo që mbrëmë rrëmbeu kurorën e bukurisë së New Yorkut.

27-vjeçarja është më origjinë nga Kosova dhe jeton prej vitesh në Yonkers.

Bukuroshja me origjinë shqiptare do të përfaqësojë New Yorkun në edicionin e 68-të të Miss USA, kompeticioni më i rëndësishëm i bukurisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kajtazi, para pak minutash ka postuar një video të shkurtër në Instagram me mbishkrimin: “Kështu, del se unë jam Miss New York USA e re”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme