Showbiz

Vajza e Cindy Crawfordit e kalon Bella Hadidin, bëhet “Modelja e Vitit 2018”

Kaia Gerber, vajza e supermodeles Cindy Crawford, është kurorëzuar “Modelja e Vitit” në eventin vjetor të “Fashion Awards 2018”.

Vetëm 17 vjeçe, Gerber është bërë modelja më e re që nderohet me këtë çmim.

Supermodelja u përball me konkurrente të forta si Adut Akech, Adwoa Aboah (fituesja e vitit të kaluar), Bella Hadid dhe Winnie Harlow për të marrë në shtëpi çmimin prestigjioz.

Kjo është një arritje e pabesueshme për adoleshenten që filloi modelimin shtatorin e kaluar, vetëm 4 ditë pas ditëlindjes së saj të 16-të.

Ajo bëri debutimin e saj në shfaqjen e modës së Calvin Kleinit pranverë/verë të vitit 2019, gjatë Javës së Modës në New York.

Viti 2018 padyshim që është një vit i madh më Kaia Gerber, e cila ka pushtuar pistat duke ecur në pasarelë për shtëpi të mëdha të modës si Burberry, Versace, Alexander Wang dhe Valentino.

Kaia Greber u mbështet nga familja e saj gjatë mbrëmjes së madhe ndërsa eci në tapetin e kuq me një fustan mahnitës të Alexander McQueen. Ajo u shoqërua nga mamaja Cindy Crawford, babai Randy Gerber dhe vëllai më i madh, Presley Gerber.

Në moshën 17-vjeçare, është e sigurt se ky është vetëm fillimi për Kaian dhe padyshim që do ndjekë gjurmët e mamasë së saj supermodele./atsh

Image