Pite me një petë

03 September 2017 16:59

Për përgatitjen e pites me një petë, iu duhen produktet e mëposhtme:

Brumi:

250 gr miell

140 ml ujë

30 ml vaj ulliri

1 lugë çaji kripë

Mbushja:

250 gr gjizë

50-100 gr mish të tharë

2 vezë

Kripë dhe piper

Kopër e tharë

2 patate mesatare

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme