Ekler të njelmët me mbushje spinaqi dhe pule

14 August 2017 09:39

Për përgatitjen e tyre iu duhen produktet e mëposhtme:

Brumi:

100 gr gjalpë

230 ml ujë

130 gr miell

Kripë

3 vezë

Mbushja:

200gr gjoks pule

250 gr djathë krem

300 gr spinaq i freskët

Kripë dhe piper

Hudhër pluhur

50 gr mish të tharë

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme