Arbëri

Rama emëron Donjeta Dragushën drejtoreshë të Zhvillimit Rural

Descriptive Text

Donjeta Dragusha është emëruar drejtoreshë për Zhvillim Rural në Komunën e Prishtinës, ka njoftuar kryetari Përparim Rama.

Ai ka shkruar në Facebook se me vullnet e energji, Dragusha do të angazhohet për ta zhvilluar bujqësinë dhe turizmin rural, që sipas Ramës kanë potencial për agroturizëm.

“Me shkollimin e saj në fushën e ekonomisë, përvojën në udhëheqjen e institucioneve të ndryshme financiare dhe pozitën e këshilltares për ekonomi në institucione publike, jam i bindur se do ta shndërrojë këtë sektor në një burim të qëndrueshëm ekonomik”, ka shkruar Rama.

Ai e ka falënderuar ish-drejtorin e Bujqësisë, Plator Gërdovcin për punën dhe mbështetjen ndaj bujqve. Ai ditë më parë u lirua nga detyra.

Rama të martën njoftoi edhe për emërimin e Sibel Halimit në pozitën e drejtoreshës së Kulturës.