Metro

Rama: Falë luftës së UÇK-së sot e kemi shtetin

 

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, derisa ka bërë homazhe në Prekaz, ka thënë se falë sakrificës dhe luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sot gëzohet liria dhe shteti i Kosovës.

Rama fillimisht bëri nderime te kulla e Jasharajve, ku edhe është pritur nga Rifat Jashari, e më pas vendosi kurora lule në Kompleksin Memorial në Prekaz.