Metro

Rama pas fitores: Do ta ftoj Kurtin në zyrë për të folur për planet e kryeqytetit

FOTO: KOHA
 

Kandidati që doli fitues nga rezultatet preliminare të KQZ-së në Prishtinë, Përparim Rama, ka thënë se ai është i hapur për bashkëpunim me Qeverinë dhe do ta ftojë kryeministrin Albin Kurti në zyrë për të folur për planet e kryeqytetit.

“Patjetër do të kemi bashkëpunimin të plotë me Vitia. Ai më ka thirrur dhe më ka uruar fitoren dhe çmoj shumë atë. Ka thënë që do të jetë bashkëpunues me atë që duan qytetarët të Prishtinës. Do të kemi një punë fantastike bashkë me Qeverinë. Do ta ftoj Kurti që të jetë mysafir në komunë dhe të bashkëbisedojmë për planet e mëdha që kemi”, deklaroi Rama për Euronews Albania.