Metro

Përfundojnë punimet që lanë pa ujë Hajvalinë, Veternikun e disa zona

Përfundojnë punimet që lanë pa ujë Hajvalinë, Veternikun e disa zona
Foto: Koha/Ilustrim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, njofton se kanë përfunduar punimet që nga mbrëmë lanë pa ujë Hajvalinë, Çakllavicën, Veternikun e Miradinë e Epërme.

Zëdhënësja për media nga KRU “Prishtina” Arjeta Mjeku, në një prononcim për Koha.net tha se sanimi sapo ka përfunduar dhe tash pritet që uji t’ju rikthehet banorëve.