Pas shpërthimit të një gypi, pa ujë mbesin disa lagje të Prishtinës

Pas shpërthimit të një gypi, pa ujë mbesin disa lagje të Prishtinës

08 March 2019 08:16

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ,, Prishtina ,, sh.a. (KRUP) njofton konsumatorët se sot, më08 mars 2019 ne orët e hershme te mëngjesit ne Bregun e Diellit (Mati 1) ka shpërthyer tubi magjistral DN-600mm që transporton ujin nga FPU-Badovc.

Pa furnizim me ujë mbesin disa zona të Prishtinës:

Pallati i Drejtësisë,Veterniku,Mati 1,Bregu i Diellit (Zona Lindje,Zona Jugu ,Perëndimi)Aktashi I dhe Aktashi II, transmeton Koha.net.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme