Vendosja e panairit të prodhimeve vendore në sheshin “Adem Jashari” s’po u pëlqen tregtarëve

Dorentina Thaqi Dorentina Thaqi 16 February 2019 19:21

Fata Zatiqi është nënë vetushqyese, e cila ka dalë në panair për t’i promovuar gjërat të cilat ajo i punon me dorë.

Ajo është nga Mitrovica e Veriut dhe burri i saj është i vrarë në luftën e fundit në Kosovë, raporton KTV.

Zatiqi dhe prodhuesit e tjerë u vendosën në sheshin”Adem Jashari” për të shitur produktet e tyre. Tregtarët thonë se ndërrimi i lokacionit nga sheshet kryesore u ka kushtuar me humbje të vizitorëve.

Ata shpresojnë që të dielën të ketë më shumë vizitorë.

Panairi do të jetë i hapur edhe të dielën deri në orën 18.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme