Metro

Pacolli: Ahmeti ka humbur fondin prej 500 mijë eurosh

Pacolli: Ahmeti ka humbur fondin prej 500 mijë eurosh
Foto: Ilustrim/Koha
 

Fitore Pacolli, ish-shefe e kabinetit të kryetarit të Prishtinës,Shpend Ahmeti, ka akuzuar këtë të fundit se ka humbur gjysmë milionë euro fond nga Bashkimi Evropian për një çerdhe në lagjen Kolovica e Re.

Në emisionin “038”, deputetja e VV-së, tha se BE-ja ka qenë në pritje të dërgimit të lokacionit dhe dokumenteve të pronësisë për të vazhduar me ndërtimin e objektit por kjo sipas saj, nuk ka ndodhur.