Lokalet 2021

Kronika Zgjedhore/ VV-ja do fitore pa balotazh në Prizren, në Mitrovicë Bahtirin e cilësojnë akademik

 

Kryeministri i Kosovës, njëherësh kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, është shprehur i bindur se në Prizren partia e tij dhe kandidati Mytaher Haskuka do të fitojnë pa balotazh. E në Mitrovicë të Jugut, kryetarit aktual e kandidatit Agim Bahtiri mbështetje i ka dhënë kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, i cili ia dha Bahtirit edhe një epitet për patriotizëm.

Kryetari i Kuvendit, njëherësh nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, i ka dalë në mbrojtje kreut aktual të Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, pas disa kritikave që i janë bërë së fundmi.

Në një tubim të Bahtirit e Konjufcës me qytetarë, ky i fundit tha se në Mitrovicë nëse nuk je njëri kombëtar, nuk i vyen askujt sado i dijshëm të jesh.