Lifestyle

Kombinimi i mjaltit me kanellën shëron sëmundje të ndryshme

Kombinimi i mjaltit me kanellën shëron sëmundje të ndryshme
 

Kombinimi i mjaltit me kanellën po bën mrekulli për sëmundje të ndryshme. Parandalon sulmet në zemër, ul kolesterolin, ndihmon në lehtësimin e frymëmarrjes dhe forcon zemrën. Ushqimi i vetëm në botë që nuk ka datën e skadimit, por është mjalti që mund të kristalizohet nëse qëndron më gjatë në një vend të freskët. Shumë nga kompanitë farmaceutike të famshme nuk e kuptojnë faktin se mjalti i kombinuar me kanellë shëron sëmundje të ndryshme dhe ka një efekt të madh në trupin e njeriut.

Nëse dëshironi të hiqni qafe infeksionet e fshikëzës, mund ta bëni me 2 lugë kanelle dhe një lugë mjalti të përzier në një gotë me ujë të vakët. Ky kombinim me sukses shkatërron bakteret në fshikëz.