Lifestyle

Pse nuk guxojmë të hamë shumë arra

Pse nuk guxojmë të hamë shumë arra

Arrat janë jashtëzakonisht të shëndetshme dhe të mira për përmirësimin e shëndetit të zemrës, luftimin e kancerit, zvogëlimin e rrezikut të Alzheimerit dhe humbjen e kilogramëve të padëshiruar.

Edhe pse njihen si të shëndetshme, problemi me konsumimin e tepërt të arra mund të ketë disa rreziqe për shëndetin, transmeton KosovaPress.