Lifestyle

Parandaloni fryrjen përmes këtyre ushqimeve

Parandaloni fryrjen përmes këtyre ushqimeve

Ndjenja se jeni fryrë në lukth, gazrat, mund të jenë një gjendje aspak e këndshme. Për fat të mirë, ekzistojnë mënyra natyrale që ta kaloni këtë gjendje me sukses.

Çajet - Përgatitni çaj më të fortë nga kamomili apo menta, shtoni pak mjaltë dhe limon. Çaji nga xhenxhefili po ashtu është shumë efektiv. Copëtoni 3 deri 4 pjesë, i përzieni me 3 dl ujë të vluar dhe e lini të mbuluar për 10 minuta. E ëmbëltoni me mjaltë dhe e pini para ose pas shujtës, për tretje më të mirë.