Lifestyle

Pse ajri i ftohtë është i mirë për shëndetin

Foto: Ilustrim
 

Shpesh dëgjojmë se i ftohti është i mirë për shëndetin tonë, por a e dini se cilat janë saktësisht përfitimet që trupi dhe mendja jonë i kanë nga temperaturat e ulëta?

Në vijim ju sjellim 10 përfitimet prej motit të ftohtë që na bëjnë ta duam edhe më shumë vjeshtën dhe dimrin, shkruan sot Koha Ditore.