Lani duart më shpesh që të mbroheni nga viruset

Lani duart më shpesh që të mbroheni nga viruset

14 August 2019 08:15

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës këshillon të gjithë qytetarët që të lajnë duart sa më shpesh.

Kjo ngase ju ndihmon që të mbroheni nga bakteret, viruset dhe mikroorganizmat.

IKSHPK-ja këtë verë vazhdimisht ka njoftuar qytetarët për kujdesin që duhet pasur si nga temperaturat, nga papastërtia apo edhe mundësia e helmimeve të ushqimit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme