Dieta me xhenxhefil kundër yndyrave

Dieta me xhenxhefil kundër yndyrave

07 April 2019 23:20

Xhenxhefili është pjesë e pazëvendësueshme e shumë recetave që përdoren për dobësim, kjo sepse djeg yndyrat dhe shkakton ndjenjë ngopjeje.

Një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u dobësuar dhe për të larguar yndyrat është konsumimi i ujit me xhenxhefil.

Përgatitja:

Ju nevojitet një rrënjë xhenxhefili mesatar, rreth 5 centimetra, të cilën duhet ta prisni në copëza shumë të vogla dhe më pas shtojeni në 1.5-litër ujë të zier e duhet të qëndrojë aty rreth dy orë.

Uji me xhenxhefil do të duhej të pihej i nxehtë, kështu që do të ishte mirë ta mbani në termus dhe ta mbani me vete. Efekti është më i mirë nëse çdo ditë pini nga 1.5-litër, rreth një muaj, në mënyrë që të largoni të gjitha yndyrat./mapo

Komentet

Shto koment

Të ngjashme