Vdiq disenjatori i famshëm, Karl Lagerfeld

Vdiq disenjatori i famshëm, Karl Lagerfeld

19 February 2019 13:32

Karl Lagerfeld ka vdekur në moshën 85-vjeçare në shtëpinë e tij në Paris.

Disenjatori gjerman që krijoi shtëpinë e modës ‘Chanel’ ishte një nga figurat më të veçanta në industrinë e modës.

Lagerfeld, gjithashtu krijoi edhe markën e famshme të rrobave ‘Fendi’.

Stilisti i famshëm kohët e fundit ishte i sëmurë dhe nuk kishte marrë pjesë në shumë sfilata mode.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme