Fotot më të bukura të vitit 2017 të bërë nga amatorë

Fotot më të bukura të vitit 2017 të bërë nga amatorë

28 March 2017 11:55

Mbi 220 mijë persona morën pjesën në shpërndarjen e çmimeve “SONY 2017” për fotografitë më të bukura të bëra në këto 3 muaj të parë të këtij viti.

MailOnline Travel ka shpërndarë disa prej fotove që triumfuan në kompeticionin e hapur, të cilat janë bërë nga fotografë amatorë.

Ato janë të kategorive të ndryshme, si natyrë dhe botë e egër, transmeton raportin KJ. Më sipër do të shihni disa nga fotot më të pabesueshme të bëra, që nuk do t’ju duken si reale.

Çmimin e parë e mori foto e një fotografi nga Arabia Saudite ku duket një peshkatar kinez i cili bëhet gati me mënyrën e tij tradicionale të kapë peshk me rrjetë i hipur mbi një varkë bambuje.

Më 28 prill shpallen fituesit e fotografëve profesionistë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme