90-vjeçarja çeke që ktheu fshatin në galeri arti

90-vjeçarja çeke që ktheu fshatin në galeri arti

05 October 2017 22:10

Anezka Kasparkova nga Republika Çeke, thuajse çdo shtëpi në fshatin e saj e ka mbuluar me lule të pikturuara.

Ajo është ish-punëtore e bujqësisë, ndërkaq tani synimet e saj janë që fshatin ta bëjë sa më simpatik, transmeton Koha.net.

Me ngjyrë të kaltër dhe me një brushë shumë të vogël, ajo krijon modele pak të ndërlikuara por shumë interesante në muret e shtëpive në një fshat shumë të vogël.

Ajo këmbëngul se është një artiste e vërtetë, dhe thotë se këtë punë e bën me shumë kënaqësi.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme