Fotografi mahnitëse të Afrikës së Jugut në fillim shekullin e 20

Fotografi mahnitëse të Afrikës së Jugut në fillim shekullin e 20

19 August 2017 15:27

Këto fotografi, që më parë ishin bardh e zi, shfaqin jetesën e Afrikës së Jugut të para 100 viteve.

Fotografitë, tani të bëra me ngjyra, nga fundi i shekullit 19 dhe fillimit të shekullit 20, përfshijnë imazhe të fiseve të asaj që tani quhet krahina e KwaZulu-Natal.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme