Lëmsh

Çifti kroat kaloi muajin e mjaltit në një vagon që bartte hekur në Afrikë

 

Kur planifikohet një muaj mjalti, shumë çifte shkojnë në destinacione si Parisi ose Maldivet.

Por ndryshe nga të tjerët, një çift kroat i sapomartuar, Kristiani dhe Andrea Iliçiq, kanë zgjedhur një tren mallrash që transportonte vagon me minerale hekuri nëpër shkretëtirat e nxehta të Mauritanisë në Afrikën veriperëndimore, shkruan CNN-i.