Lëmsh

Zbulohen 109 kafshë të gjalla në çantat e dy indianeve në aeroportin e Tajlandës

 

Dy gra janë arrestuar në aeroportin e Bangkokut “Suvarnabhumi” dhe po akuzohen për kontrabandë, pasi 109 kafshë të gjalla janë gjetur në bagazhet e tyre, kanë bërë të ditur zyrtarë të Tajlandës.

Departamenti tajlandez i Parqeve Nacionale, Jetës së Egër dhe Konservimit të Bimëve, ka bërë të ditur se kafshët e egra janë zbuluar në dy çanta, pas inspektimit me rreze X, raportoi CNN-i të martën.