Lëmsh

iPhone iu kthye pronarit pas 10 muajsh që kur ra në ujë

iPhone iu kthye pronarit pas 10 muajsh që kur ra në ujë
Foto: DariuszSankowski/Pixabay
 

Një iPhone i humbur në një lumë britanik gjatë një feste beqarie, i është kthyer pronarit të tij pasi u gjet në ujë 10 muaj më vonë, ndërsa vazhdon ende të funksionojë, raportoi të premten “UPI”.

Miguel Pacheco njoftoi se e gjeti telefonin në ujë teksa po lundronte me barkë me familjen e tij këtë muaj në lumin Eye në Cinderford, Gloucestershire dhe e mori pajisjen në shtëpi për ta tharë.