Lëmsh

Amerikania dënohet me 15 muaj burgim pasi goditi me grusht një stjuardesë

 

Një grua nga Kalifornia që goditi me grusht në fytyrë një stjuardesë të Southëest Airlines gjatë një fluturimi, duke i thyer dhëmbët, është dënuar me 15 muaj burg federal.

Vyvianna Quinonez u urdhërua gjithashtu të martën nga gjykatësi federal në San Diego që të paguante gati 26,000 dollarë dëmshpërblim dhe një gjobë prej 7,500 dollarësh për sulmin në një fluturim në jugperëndim të 23 majit të vitit 2021, midis Sacramentos dhe San Diegos, raporton Associated Press të shtunën.