Lëmsh

Biznesmeni italian që u kidnapua në Afrikë ra viktimë e një mashtrimi në rrjete sociale

 

Një biznesmen italian që u kidnapua në Itali vitin e kaluar, mund të jetë joshur të shkonte atje nga një person që ishte shtirur online si një grua e re, kanë thënë prokurorët, raporton BBC.

Claudio Formenton nga Venecia është kidnapuar në nëntor dhe u shpëtua tri ditë më vonë pas një aksioni policor.