Lëmsh

Gjahtari 70-vjeçar në Francë vret me pushkë ariun që e sulmoi

Foto: AP
 

Një burrë 70-vjeçar ka qëlluar për vdekje një ari të murrmë në Francën jugperëndimore, pasi ai e sulmoi dhe e plagosi teksa po dilte për të gjuajtur derr të egër, thonë zyrtarët.

Burri thuhet se ka qëlluar dy herë me pushkë në drejtim të arushës femër, e cila në atë moment endej me të vegjlit e saj, duke e vrarë në çast kafshën.