Lëmsh

Referi rrëzohet përtokë pas përplasjes me dy lojtarë në ndeshjen e futbollit

 

Referi Robert Sibiga është rrëzuar përtokë gjatë përplasjes me dy futbollistë në ndeshjen e ligës MLS të SHBA-së në futboll mes Minnesota Unitedit dhe LA FC.

Ndeshja e luajtur në Allianz Field të shtunën mbrëma përfundoi 1:1.