Lëmsh

Adoleshenti liberian bëhet hero, gjeti dhe ktheu mbrapshtë 50,000 dollarë

 

Një adoleshent në Liberi është shndërruar në një hero kombëtar pasi kishte kthyer 50,000 dollarë që i kishte gjetur në tokë.

Emmanuel Tuloe, ka thënë për Associated Press, se për këtë veprim, ai është ftuar në një takim nga presidenti i Liberisë, George Weah të hënën.