Lëmsh

A e zuri gjumi Bidenin në takimin me kryeministrin izraelit?

 

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, u përball me polemika pasi një video e tij që gjoja "flinte" gjatë një takimi me kryeministrin izraelit, Naftali Bennett, u bë virale në mediat sociale. Takimi në fjalë u zhvillua midis dy udhëheqësve botërorë në Shtëpinë e Bardhë të premten (27 gusht).

Udhëheqësit republikanë dhe përdoruesit e mediave sociale filluan të spekulojnë nëse presidenti amerikan ishte vërtet duke fjetur gjatë takimit.