Lëmsh

Një porcion patate të skuqura me pak pluhur ari, 200 dollarë

 

Patatet e skuqura më të shtrenjta në botë kushtojnë plot 200 dollarë.

Restoranti “Serendipity 3” në New-York përdor patate shumë cilësore tw llojit “Chipperbec”, që gatuhen në dhjamë të pastër të patës dhe spërkaten me pluhur ari 23-karatësh të ngrënshëm dhe tartuf, shkruan Reuters.