Lëmsh

Autoritetet në Ekuador konfiskojnë 185 breshka të Galapagosit nga kontrabandistët

 

Autoritetet doganore në Ekuador kanë zbuluar 185 breshka të vogla brenda një valixhe, që po dërgohej nga Ishujt Galapagos për në Ekuador të dielën, raporton BBC.

Breshkat ishin mbështjellë në plastikë dhe u zbuluan gjatë një kontrolli rutinor në aeroportin kryesor në ishullin Baltra.