Lëmsh

Tigri në kopshtin zoologjik në New York del pozitiv për koronavirus

Tigri në kopshtin zoologjik në New York del pozitiv për koronavirus

Një tigër katër vjeçar në kopshtin zoologjik Bronz Zoo të New Yorkut ka dal pozitiv për COVID-19.

Edhe tre tigra të tjerë dhe tre luanë dyshohet se kanë koronavirusin, pasi kanë koll të thatë, raporton cnet.