Lëmsh

Çifti kinez 98 e 85-vjeç shërohet nga koronavirusi

Foto: Weibo
 

Një shkencëtar kinez 98-vjeçar dhe bashkëshortja e tij 85-vjeçare janë shëruar nga koronavirusi pas trajtimit prej 18 ditësh.

Ata do të lirohen nga spitali në Zhejiang të Kinës, të shtunën, sipas mediave shtetërore atje, transmeton Koha.net.