Arrestohet myftiu obez, policia e merr me kamionçinë

Arrestohet myftiu obez, policia e merr me kamionçinë

17 January 2020 15:50

Një myfti obez është arrestuar në Irak, por ishte aq i shëndoshë sa policia nuk e fuste dot në makinë për ta shoqëruar në komisariat, por e mori me kamionçinë.

Udhëheqësi fetar Shifa al-Nima ishte kreu i një grupi terrorist me lidhje me ISIS që ka vrarë klerikë në Irak dhe ka shkatërruar një varr antik në Mosul.

Nuk dihet ende se si ky person që peshon rreth 140 kg është zhvendosur nga banesa ku fshihej/A2CNN.

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme